Jak jsme začínali ?

Začínali jsme společně v roce 1980 s windsurfingem vlastní výroby. Od té doby jsme se stali velkými kamarády s vodou a větrem a nikdy se jich již nevzdáme.

Od roku 2001 plujeme každý se svými posádkami na charterových plachetnicích nejčastěji po Jadranu. Někdo je s námi na palubě téměř každý rok, jiný si to užije jen jednou nebo dvakrát. Vždy je to o dobré partě, síle větru, mořských vlnách, vlnkách, o sluníčku, koupání a rybách a taky o tom, že příroda má pořád navrch. A to je dobře. Moře je třeba vždy poslechnout.

Plachetnice pluje ve vlnách oproti motoráku měkce a tiše. Vždy nám poskytne příjemný a bezpečný domov, klidnou nebo sportovní plavbu a hlavně nás doveze na nádherná místa ve dne i v noci.

V r.2008 jsme si rozšířili licenci. To jsme měli napluto každý již přes 5000 NM. Umíme plout s loděmi nad 12m délky a na "větších mořích" a námořní míle stále přibývají.

Pokud Vás láká i krátkodobý (týdenní) pobyt na moři, užít si hezkou dovolenou a vybrat si místa, kam se dostanete jen lodí a ve společnosti přátel, dejte vědět. Moře je nádherný živočich !

                                                                                                                                           Jiří Obr   &   Petr Krejcar